• Kontrast strony
 
W Centrum, od dwóch miesięcy trwają intensywne przygotowania do pobytu w Niemczech. Podopieczni uczestniczą w kursie językowym prowadzonym przez nauczyciela języka obcego oraz wykorzystują platformę OLS.
Ponadto psycholog prowadzi zajęcia kulturowe dla wychowanków.
W trakcie zajęć uczestnicy poznają normy i obyczaje obowiązujące w różnych kulturach i kręgach cywilizacyjnych.
Celem tych zajęć jest przede wszystkim przybliżenie kultury Niemiec oraz zwiększenie wśród młodzieży zainteresowania tą tematyką.
Podopieczni objęci są także wsparciem psychologiczno – pedagogicznym. Podczas zajęć zgłębiają wiedzę o emocjach, dowiadują się jak radzić sobie z tęsknotą za granicą, jak znaleźć nowych znajomych i poznawać to co nieznajome.
Na początku kwietnia zaplanowane jest spotkanie z młodzieżą wyjeżdzającą na praktyki oraz ich rodzicami, opiekunami.
Koordynator projektu poinformuje młodzież o celach projektu i kwestiach dotyczących przebiegu praktyk, zapozna z programem praktyk, przedstawi warunki zakwaterowania, omówi sprawy logistyczne, rozda karty EKUZ oraz inną niezbędną dokumentację.
Dyrektor CKiW omówi kwestie związane z bezpiecznym i odpowiednim zachowaniem uczniów podczas pobytu na praktykach.
Organizacją przyjmującą stażystów w Niemczech jest Bildungseinrichtung Buckow e.V.
 
 
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.