• Kontrast strony
W dniu 18 grudnia 2023 roku wychowankowie Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Dobieszkowie, w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika, odwiedzili Łódzkie Eksperymentarium.
To miejsce, gdzie nauka staje się nie tylko łatwa, ale także niezwykle przyjemna, a zdobywanie wiedzy odbywa się poprzez angażujące doświadczenia. Wizyta ta była niezwykłym doświadczeniem, w trakcie którego prawa fizyki i matematyki, często trudne do zrozumienia w teorii, stały się klarowne i fascynujące podczas praktycznych badań. Szczególnie zapadły w pamięć młodzieży doświadczenia balansujące na pograniczu iluzji. Rozważania nad własnym odbiciem w magicznych lustrach wywołały salwy śmiechu, a sztuczka z "głową na stole" sprawiła, że na chwilę przenieśliśmy się do zaczarowanego świata magii.
Głównym celem wycieczki było zgłębienie praw fizyki, których nauczanie jest związane z dziedzictwem Mikołaja Kopernika. Ponadto, znakomita atmosfera towarzysząca wyjazdowi przyczyniła się do zacieśnienia więzi koleżeńskich, tworząc wyjątkowe chwile podczas tego edukacyjnego przedsięwzięcia.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.