• Kontrast strony
Na całym świecie, w trzeci weekend września odbywa się globalna, ekologiczna kampania „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna 30 edycja, przebiega pod hasłem „Sprzątanie Świata Łączy Ludzi”. Akcja ta ma na celu - jak co roku oczyszczenie swojego najbliższego otoczenia z porzuconych w naturze śmieci.
W odbywającą się w dniach 16 - 18 września akcję sprzątania, włączyli się kolejny raz uczestnicy dobieszkowskiego Centrum. Przed Akcją młodzież z wielkim zainteresowaniem wysłuchała prelekcji - Jaki jest wpływ człowieka na środowisko, jak można dbać o naszą planetę oraz jak jej pomóc? Następnie wszyscy wyruszyli w wyznaczone do sprzątania miejsca, do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Efektem pracy młodych ludzi były worki pełne śmieci.
Udział w akcji Sprzątania Świata uczy młodzież dbania o naszą planetę, pomaga zmienić złe nawyki, a także pozwala zobaczyć na własne oczy, jakie są skutki braku szacunku wobec środowiska naturalnego.
„Sprzątanie Świata – Polska 2023” to wspólna lekcja poszanowania działań promujących nie śmiecenie oraz działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.