• Kontrast strony

Dnia 18 stycznia 2024 r. uczestnicy Dobieszkowskiego Centrum obchodzili Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia.

Z tej okazji młodzież przeczytała fragmenty książki oraz wybrała najpiękniejsze zwroty i cytaty śmiejąc się przy tym i wzruszając zaskakującą mądrością bohaterów.  W dalszej części zajęć wykonali plakat z Kubusiem Puchatkiem i umieścili na nim swoje ulubione fragmenty.  
A oto kilka najbardziej lubianych przez naszych wychowanków, które już przeszły do ich języka: „Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.”„..– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? – Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje. – (…) miłość jest wtedy, kiedy kogoś lubimy za bardzo.”

Czas, jaki uczestnicy CKIW spędzili podczas tych zajęć był miłym, sympatycznym przeżyciem pełnym radości i pozytywnych emocji. Mamy nadzieje, że zostanie w wspomnieniach wychowanków na długi czas.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.