• Kontrast strony
Z okazji obchodzonego w dniu 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dobieszkowska młodzież wzięła udział w zajęciach poświęconych temu zaburzeniu.
Autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym, które utrudnia funkcjonowanie jednostki w trzech sferach: komunikacji, interakcji społecznych i elastyczności reakcji oraz zachowań. Etiologia autyzmu nie jest jeszcze dostatecznie znana. Wiemy natomiast, że wczesna diagnoza i intensywna terapia może prowadzić do poprawy funkcjonowania osoby z autyzmem w stopniu zbliżonym lub równoznacznym z wyleczeniem, dlatego tak ważne jest szerzenie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu i zwiększanie świadomości społecznej na ich temat.
Podczas zajęć z psychologiem młodzież obejrzała krótki film dotyczący funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu, który stał się wstępem do dyskusji, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz zdobycia rzetelnych informacji na temat tego zaburzenia.

Celem zajęć było zwiększenie świadomości młodzieży na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Spotkanie było też okazją do kształtowania właściwych postaw prospołecznych wobec osób z różnego rodzaju trudnościami w funkcjonowaniu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.