• Kontrast strony
Dnia 22 kwietnia 2024 r. młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie, obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczestnicy przygotowali inicjatywy mające na celu promowanie ochrony środowiska.
Pierwszym punktem programu było stworzenie gazetki tematycznej poświęconej Światowemu Dniu Ziemi. Młodzież przygotowała artykuły i rysunki ilustrujące problemy ekologiczne oraz sposoby ich rozwiązywania. Gazetka została wywieszona na terenie Centrum i cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Głównym punktem obchodów była wycieczka do pobliskiego parku krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Celem wycieczki było uprzątnięcie śmieci zalegających w lesie. Młodzież chętnie i z zapałem wzięła się do pracy. Zebrano ogromną ilość odpadów, m.in. plastikowe butelki, puszki, opakowania po jedzeniu, a nawet części samochodowe, takie jak opony, zderzaki, tablice rejestracyjne.
Akcja sprzątania lasu była nie tylko okazją do zadbania o środowisko naturalne, ale również do integracji młodzieży i budowania poczucia wspólnoty. Uczestnicy Centrum mogli wspólnie pracować na rzecz dobra ziemi, ucząc się odpowiedzialności i troski o otaczający ich świat. Inicjatywa była doskonałym przykładem tego, jak młodzież może aktywnie angażować się w ochronę środowiska naturalnego. Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie stają się bardziej świadomi wartości przyrody i chętnie podejmują działania na rzecz jej ochrony.
 
jj.jpg
 

j.jpg

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.