• Kontrast strony
„Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk jak zostać lepszym człowiekiem” (Cesar Millan, Zaklinacz Psów).
 
Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Ustanowione zostało w 1931 roku, w trakcie konwencji ekologicznej we Florencji.
Celem Światowego Dnia Zwierząt jest promowanie prawidłowych zachowań ludzi wobec zwierząt, a także zwrócenie uwagi na ich los oraz warunki w jakich żyją.
W dniu 04.10.2023 r. młodzież z dobieszkowskiego Centrum odwiedziła schronisko dla zwierząt w Głownie. Młodzi ludzie chętnie włączyli się w prace porządkowo - remontowe na rzecz schroniska, przekazali używane koce i kołdry.
Na zakończenie spotkania zaoferowali swoją pomoc podczas spaceru z psami.
Wizyty w głowieńskim schronisku uwrażliwiają młodych ludzi na losy bezdomnych, porzuconych zwierząt.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.