• Kontrast strony
W religii chrześcijańskiej mamy wiele świąt, które staramy się obchodzić zgodnie z przekazywaną nam od wieków tradycją. Jednym z tych świąt jest Wielkanoc. W czasach, gdy ludzie skupiają się na zewnętrznej oprawie świąt, dobieszkowska młodzież skierowała swą uwagę ku temu, co w nich najistotniejsze i zatrzymała się na chwilę nad męką i śmiercią Chrystusa i nad triumfem Zmartwychwstania.
W dniu 29.03.2023 r. uczestnicy dobieszkowskiego Centrum wzięli udział w przedświątecznym spotkaniu z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W części oficjalnej życzenia zebranym uczestnikom i zaproszonym gościom złożyła Pani Dyrektor CKiW oraz Wojewódzki Duszpasterz OHP.
W swoim wystąpieniu Dyrektor Centrum podkreśliła, iż przedsięwzięcie związane ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, jest nawiązaniem do tradycji i zwyczajów polskich, w skład których wchodzą: składanie życzeń, świątecznie przystrajanie stołów, przygotowywanie potraw wielkanocnych, święcenie pokarmów, śmigus-dyngus. Dyrektor nawiązała również do młodzieńczej radości i energii, które stały się inspiracją do przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia.
Po oficjalnej części uroczystości goście zasiedli do odświętnie udekorowanych stołów, na których królowały tradycyjne potrawy wielkanocne: żurek, jajka oraz babki wielkanocne przygotowane przez uczestników naszego Centrum w ramach praktyk zawodowych.

Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Radę Młodzieży i Klub Absolwenta wspomagane przez kadrę Centrum.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.