• Kontrast strony
W kwietniu obchodzimy Dzień Ludzi Bezdomnych. Jest to idealna okazja, aby okazać zainteresowanie i wsparcie osobom znajdującym się w takiej sytuacji. W dniu 18.04.2023r. podopieczni dobieszkowskiego Centrum pod opieką kadry wychowawczej pojechali do noclegowni dla bezdomnych prowadzonej przez MOPS w Łowiczu. Po wcześniej zorganizowanej zbiórce środków higienicznych oraz ręczników uczestnicy CKiW OHP w Dobieszkowie przekazali dary na rzecz osób bezdomnych.

Przedsięwzięcie było doskonałą okazją do poznania noclegowni, zasad jej funkcjonowania oraz poznanie historii losów ludzkich, które przyczyniły się do ich bezdomności. Powyższe działania przeprowadzone zostały w ramach inicjatywy „Bezdomny nie obcy”, która promuje wolontariat na rzecz osób bezdomnych. Głównym celem przedsięwzięcia było budowanie empatii oraz umiejętności i postaw prospołecznych.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.