• Kontrast strony
Dnia 23 maja 2024 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie, odbyła się prelekcja z okazji XI Edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja mająca na celu promocję projektów dofinansowywanych ze środków unijnych.
Podczas prelekcji uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania Unii Europejskiej oraz różnorodnych dotacji dostępnych z funduszy unijnych. Młodzież zapoznała się z korzyściami płynącymi z programów realizowanych dzięki wsparciu Unii Europejskiej oraz wymaganiami niezbędnymi do pozyskania tych środków. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły na lepsze zrozumienie, jak wsparcie unijne przyczynia się do rozwoju regionu i jakie możliwości oferują lokalnym inicjatywom. Ponadto prowadzący zaprezentował szereg projektów, które przyczyniły się do poprawy infrastruktury, edukacji, ochrony środowiska oraz wielu innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Wydarzenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży, która licznie wzięła udział w zajęciach.
Celem przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży z inicjatywami wspieranymi przez Unię Europejską, wskazanie jak te projekty wpływają na codzienne życie oraz jakie nowe możliwości rozwoju stwarzają.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.