• Kontrast strony
W dniu 06.03.2023 r. uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie kolejny raz wzięli udział w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych ze strażakami z OSP w Żychlinie. Warto podkreślić, że jeden ze strażaków jest absolwentem Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie.
Celem przedsięwzięcia było zaznajomienie wychowanków z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej oraz właściwym postępowaniem w sytuacjach konieczności jej udzielania. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. Wychowankowie mogli poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy podczas scenek sytuacyjnych na pozorantach. Dowiedzieli się jak zatamować krwotok z tętnicy szyjnej, a także w jaki sposób kontrolować stan rannego, który chciał targnąć się na swoje życie.
Spotkanie zrobiło na uczestnikach Centrum niesamowite wrażenie. Młodzież słuchała strażaków z wielkim zainteresowaniem oraz bardzo chętnie uczestniczyła w scenkach sytuacyjnych. Mamy nadzieję, że ukazanie i przybliżenie pozytywnych wzorców pracy strażaka wpłynie na zmianę stosunku młodych ludzi do tego rodzaju służby.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.