• Kontrast strony

Młodzieżowe Centrum Kariery w Jabłonce zorganizowało warsztaty dla uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP na temat aktywnych form poszukiwania pracy w internecie.

Oznaczają one podejmowanie zróżnicowanych działań w celu znalezienia zatrudnienia. Internet to narzędzie, które pozwala nie tylko wyszukiwać oferty pracy, ale daje także możliwość zaprezentowania się potencjalnym pracodawcom. Prowadzący, wspólnie z uczestnikami, zapoznał się ze stronami, gdzie publikowane są ogłoszenia. Na ich podstawie powstała lista portali, gdzie można w łatwy sposób odszukać ogłoszenia o pracy. Na liście pojawiły się takie strony jak: pracuj.pl, olx.pl oraz wiele innych.

1

Podczas spotkania wywiązała się dyskusja, w której to młodzież chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi ofert pracy zamieszczanymi w social mediach, na grupach na Facebooku typu: spotted, praca Nowy Tag. Podsumowaniem zajęć było stworzenie przez uczestników ogłoszenia, z określeniem własnych kompetencji i predyspozycji zawodowych.

Tekst i zdjęcia: Karolina Stechura

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.