• Kontrast strony

 Od dziś przez kolejne 16 dni będziemy odkrywać zadania z naszego pięknego Kalendarza Adwentowego.

 Kto się do nas przyłącza?

W pierwszej szufladce znaleźliśmy karteczkę na której napisane było

 „Zapoznajcie się z tradycjami świątecznymi w innych krajach”.

Wiemy już, że w  Finlandii prezenty przynosi Joulupukki (dosłownie “bożonarodzeniowy kozioł”) - postać z mitologii skandynawskiej, która wygląda jak staruszek ubrany w koźlą skórę. Mieszka w Laponii i w przeciwieństwie do Świętego Mikołaja nie zakrada się w nocy przez komin, tylko w czasie wieczerzy wigilijnej puka do drzwi wejściowych i pyta, czy w domu są jakieś grzeczne dzieci. 

W ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży realizowaliśmy projekt, którego jednym z rezultatów jest niewielka książeczka o najważniejszych świętach w Polsce i w Ukrainie, dowiecie się z niego między innymi jak spędzają święta bożego Narodzenia i jakie tradycje z nim związane mają nasi ukraińscy sąsiedzi. Zapraszamy do zapoznania się z naszym ebookiem:

https://www.ohp.pl/images/CKiW_Pleszew/Aktualno%C5%9Bci/2023/35/Najwa%C5%BCniejsze_%C5%9Bwi%C4%99ta_2.pdf

IMG 3464

IMG 3465

IMG 3471

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.