• Kontrast strony

Zwierzęta zamieszkujące pokazową zagrodę w Gołuchowie, to prawdziwi smakosze jesiennych skarbów. Z tego powodu młodzież z CKiW OHP w Pleszewie zorganizowała wyjątkową akcję zbierając żołędzie, które ze względu na swoje naturalne bogactwo tłuszczu i białka są podstawowym elementem diety żubrów i danieli.

Inicjatywa miała na celu wsparcie fauny w trudniejszych okresach zimowych oraz promocję świadomości ekologicznej. To niezwykłe przedsięwzięcie rozpoczęło się jesienią, kiedy grupa uczestników Centrum uczących się w zawodzie ogrodnika, postanowiła wesprzeć dzikie zwierzęta. Po tygodniach zbierania, młodzież zgromadziła imponującą ilość owoców dębiny, które w dniu dzisiejszym zostały przekazane do Gołuchowskiej zagrody.

„To nie tylko pomoc w postaci pokarmu dla zwierząt, ale także wyraz troski o dziką faunę, ochrony jej środowiska oraz zrozumienia, jak ważne jest zapewnienie wsparcia, zwłaszcza w miesiącach zimowych.”- powiedziała Anna Ryczko – instruktorka kształcąca przyszłych ogrodników.

Młodzi wolontariusze są doskonałym przykładem jak każdy z nas może zaangażować się w troskę o otaczającą przyrodę oraz, że nawet najmniejsze działania mogą mieć znaczący wpływ na ochronę środowiska naturalnego.

baf1fc34 29c9 4642 8e6b 9879caa7a17e

614b9e77 1bb5 4144 89eb 59bed0237785

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.