• Kontrast strony

Działamy, pomagamy, łączymy! Projekt „Razem w formie” nabiera rozpędu. Ta inicjatywa, realizowana przez młodych ludzi z Giżycka w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, jest nie tylko sposobem na aktywne spędzanie czasu, ale również platformą integracji społecznej. Ludzie różnych grup wiekowych i środowisk spotykają się, aby dzielić się swoimi umiejętnościami, pomysłami i wspólnie działać na rzecz dobra lokalnej społeczności.

Ostatnie warsztaty, zorganizowane w ramach projektu, koncentrowały się na grze w boccię. To była doskonała okazja do lepszego zrozumienia zasad gry oraz spędzenia czasu w atmos-ferze współzawodnictwa, ale przede wszystkim wzajemnego wsparcia.

Nie zabrakło także kreatywnych warsztatów tworzenia świątecznych ozdób wielkanocnych. Były one nie tylko szansą do rozwijania zdolności manualnych, ale również stanowiły wy-jątkową możliwość wyrażenia kreatywności i zaangażowania społecznego.

„Wykonane przez nas ozdoby trafią do giżyckich seniorów z Domu Opieki Społecznej, GOPS oraz na kiermasz charytatywny. To nie tylko sposób na wyrażenie wsparcia dla lokal-nej społeczności, ale także okazja do budowania głębszych więzi międzypokoleniowych. Naszym zdaniem jest to świetny sposób na budowanie mostów między ludźmi bez względu na wiek. Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyniosą długoterminowe korzyści społeczności lokalnej i staną się inspiracją do kolejnych inicjatyw integrujących różne grupy społeczne. Poprzez naszą aktywność chcemy pokazać, że współpraca i zaangażowanie spo-łeczne mogą być fundamentem budowania silnej i zjednoczonej społeczności” – mówi liderka grupy projektowej.

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie i zachęcamy do dalszego udziału w na-szych aktywnościach. Razem tworzymy lepsze społeczeństwo!

1

3

4

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Jabłońska – wychowawca Hufca Pracy w Giżycku

PL Finansowane przez Unię Europejską POS

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.