• Kontrast strony

W ramach obchodów miesiąca świadomości autyzmu dnia 11 kwietnia 2024 r. młodzież z ECKiW OHP  uczestniczyła w warsztatach ceramicznych, które odbyły się w pracowni Stowarzyszenia ,,Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej.

Zajęcia prowadzili specjaliści ds. wsparcia dzieci z autyzmem oraz nauczyciele prowadzący.

Warsztaty stanowiły harmonijną mieszankę praktycznych zajęć twórczych oraz fascynującą część teoretyczną, gdzie uczestnicy mogli zgłębić historię ceramiki oraz zasady poszczególnych technik.

Młodzież miała wyjątkową okazję do odkrywania tajemnic sztuki ceramicznej, tworząc własne niepowtarzalne dzieła z podopiecznymi Stowarzyszenia.

Wspólna praca nad projektami ceramicznymi budowała relacje społeczne, empatię oraz umiejętności komunikacyjne.

Wierzymy, że poprzez te spotkanie nie tylko rozbudzimy w uczestnikach pasję twórczego wyrażania się, ale także przyczynimy się do promowania wartości akceptacji i zrozumienia dla osób z autyzmem.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.