Nauczyciele, doradcy zawodowi oraz nauczyciele realizujący zadania z zakresu doradztwa zawodowego spotkali się w siedzibie Ośrodka Metodycznego w Głogowie w ramach grupy wsparcia i samokształcenia. Obecni byli pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Głogowie – w ramach nawiązanej współpracy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną

Celem spotkania była integracja środowiska doradców zawodowych i wymiana doświadczeń w realizacji doradztwa zawodowego na poziomie obecnych lokalnych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

2

Doradca zawodowy – Kinga Biedal – przedstawiła realizowane programy dla młodzieży uczącej się oraz bezrobotnej, proponowane przez MCK OHP w Głogowie. Przekazała również informacje na temat ofert prac krótkoterminowych dla młodzieży uczącej się oraz jak skutecznie poruszać się po rynku pracy. Przybliżona została działalność i funkcjonowanie jednostki na terenie Głogowa.

Tekst: Kinga Biedal – doradca zawodowy MCK Głogów
Zdjęcia: Monika Szwed-Zyśk – pośrednik pracy MCK Głogów

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.