• Kontrast strony

W związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją, który obchodzimy 23 lutego każdego roku, młodzież z Hufca Pracy w Grajewie postanowiła podjąć konkretne kroki, aby zwrócić uwagę na problem tej choroby i innych kwestii zdrowia psychicznego.

Uczestnicy zaangażowali się w warsztaty dotyczące zdrowia psychicznego, prowadzone przez kadrę. Zajęcia te nie tylko dostarczyły wiedzy na temat depresji, ale także skupiły się na praktycznych strategiach radzenia sobie ze stresem, naciskiem społecznym i innymi wyzwaniami życiowymi.

Kolejnym elementem inicjatywy było przygotowanie przez młodzież zakładek do książek. Każda zakładka nie tylko pełni funkcję ozdobną, ale przede wszystkim zawiera ważne informacje na temat zdrowia psychicznego. Umieszczono na nich numery telefonów zaufania, które są dostępne dla wszystkich potrzebujących wsparcia. Zakładki stały się również nośnikiem sentencji dotyczących zdrowia psychicznego i depresji. Każda sentencja miała na celu przekazanie pozytywnej energii oraz zachęcanie do rozmowy na temat trudności związanych z samopoczuciem psychicznym.

Najważniejszym etapem inicjatywy było zostawienie przygotowanych zakładek w dwóch lokalnych bibliotekach – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie oraz Bibliotece Zespołu Szkół
w Wojewodzinie. Te strategiczne miejsca zostały wybrane z myślą o dostępie do nich przez jak największą liczbę osób z różnych grup wiekowych.

„Działać lokalnie, myśleć globalnie” – to motto, które młodzież OHP wprowadza w życie, przyczyniając się do budowania świadomej, empatycznej społeczności. Inicjatywa "Depresji chcemy powiedzieć STOP!" to świetny przykład, jak młodzi ludzie mogą inspirować pozytywne zmiany w społeczeństwie, pokazując, że troska o zdrowie psychiczne to sprawa wspólna i ważna dla wszystkich.

nr 1nr 3nr 5

Autor tekstu: Magdalena Laska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Autorzy zdjęć: Magdalena Laska, Anita Suchodolska – wychowawcy HP w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.