• Kontrast strony

W miniony piątek uczestniczki koła teatralnego działającego przy 11-7 Hufiec Pracy w Gdańsku miały okazję przeżyć niezapomnianą przygodę w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Główną atrakcją wieczoru był spektakl "Hairspray" - produkcja, która porwała widzów swoją energią, wspaniałą muzyką i poruszającą fabułą.

"Hairspray" to musical, który wciąga od pierwszych dźwięków. Oparty na motywach kultowego filmu, przenosi nas w czasy lat 60. w Baltimore, gdzie tętni życie, a marzenia o wielkiej karierze w show-biznesie są na wyciągnięcie ręki. Bohaterka, Tracy Turnblad, marzy o zostaniu gwiazdą telewizji, ale po drodze musi pokonać przeszkody, stereotypy społeczne i walkę z dyskryminacją rasową.

Widowisko łączyło w sobie znakomitą grę aktorską, doskonale skomponowaną choreografię i energetyczne wykonania muzyczne. Widzowie nie mogli oderwać wzroku od sceny, śledząc z zapartym tchem każdy taneczny numer i emocjonującą akcję.

Jednym z najmocniejszych punktów spektaklu była jego uniwersalność – jakże aktualny przekaz dotyczący walki z nietolerancją i dążenia do równości sprawiał, że historia Tracy szczególnie trafiła do naszych młodych uczestniczek.

Po zakończeniu spektaklu publiczność opuszczała teatr tanecznym krokiem z uśmiechem na twarzy i melodią w sercu. "Hairspray" to nie tylko musical, to także przypomnienie o sile marzeń, determinacji i miłości do życia.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć tego wspaniałego spektaklu, gorąco polecamy się wybrać do Teatru Muzycznego w Gdyni. Wieczór spędzony w takiej atmosferze to niezapomniana przygoda, która na długo zostaje w pamięci.

Autor tekstu: Zuzanna Maciejewska
Autor zdjęcia: Zuzanna Maciejewska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.