• Kontrast strony

W ramach „Akcji Zima” młodzież 11-18 Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim miała okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Nowym Dworze Gdańskim.

Zajęcia pod nazwą „Zawodowe Gry Planszowe” przeprowadzone przez doradcę zawodowego Magdalenę Kubacką, miały zachęcić młodzież do wspólnego spotkania z rówieśnikami w czasie ferii zimowych. Zaletą uczestnictwa w tego typu zajęciach jest nie tylko dobra zabawa, ale również rozwijanie logicznego myślenia, pobudzanie do kreatywności. Gry znacząco wpływają na proces uczenia się, uczą współzawodnictwa, określonych reguł.

Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach ponieważ uczniowie grając, odgrywając role, łatwiej przyswajali wiedzę niż miałoby to miejsce w przypadku czytania, wykładu.

Autor tekstu: Magdalena Kubacka
Autor zdjęć: Magdalena Kubacka / Danuta Kossakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.