• Kontrast strony

Uczestnicy 11-23 Hufca Pracy w Słupsku uczący się w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku z klasy I m Branżowej Szkoły pierwszego stopnia, w dniu 16 lutego 2024 r. wzięli udział  w projekcji filmu pt.: „Cudowny chłopak. Biały ptak”. To amerykański dramat o okresie dorastania wyreżyserowany przez Marca Forestera na podstawie scenariusza Marka Bombacka.

Julian usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, nie potrafi odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc poradzić sobie z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julianem poruszającą historią swojej miłości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy o które sam by siebie nie podejrzewał.

Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliana? Żeby się tego dowiedzieć zachęcamy do obejrzenia tego filmu, ponieważ ekranizacja tego światowego bestsellera porwała milionową widownię w każdym wieku, dostarczając nie tylko znakomitej rozrywki, ale również wielu wzruszeń.

Autor tekstu: Elżbieta Szydłowska
Autor zdjęcia: Milena Ginko

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.