• Kontrast strony

W 11-5 Hufcu Pracy w Lęborku odbyły się zajęcia profilaktyczne z zakresu zapobiegania depresji wśród młodzieży.

W trakcie spotkania uczestnikom uświadomiono jak poważną chorobą jest depresja, co jest jej przyczyną, jak się ją diagnozuje, jakie są skutki nieleczenia depresji oraz przede wszystkim jak można jej zapobiegać.

Izolacja w czasie pandemii doprowadziła do problemów zdrowotnych oraz wzrostu depresji wśród młodzieży, młodzi ludzie stali się bardziej zamknięci w sobie i mniej chętni do udziału w życiu społecznym.

W trakcie prowadzonych zajęć uczulano młodzież na typowe zachowania depresyjne, tłumacząc im, że warto zwracać się po pomoc, warto mówić o swoich problemach, aby nie przepłacić tego życiem.

Kadra zapewniała uczestników, że w razie problemów zawsze mogą zgłosić się do wychowawców, gdzie zostanie im udzielona porada, a także otrzymali informator w jakich instytucjach zostanie im udzielona specjalistyczna pomoc.

Autor tekstu: Kamilla Bednarz / Marta Burchardt
Autor zdjęć: Kamilla Bednarz / Marta Burchardt

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.