• Kontrast strony

Brak pomysłów na aktywne ferie zimowe? Młodzież z 11-20 Hufca Pracy w Bytowie ma ich całkiem sporo. W naszym województwie ferie zimowe trwają od 29 stycznia do 09 lutego 2024 roku. Przeważnie młodzież uczęszcza na praktyczną naukę zawodu w jednym tygodniu ferii, w drugim zaś korzysta z czasu wolnego.

W tym tygodniu uczestnicy postanowili zrobić coś dobrego dla najmłodszych. Odwiedzili dzieci z przedszkola Przyjaciele Myszki Miki w Bytowie, aby wspólnie spędzić czas i promować czytelnictwo. Uczestnicy bytowskiej placówki 11-20 Hufca Pracy w Bytowie wybrali zimowe opowiastki i zabrali przedszkolaków w bajkowy świat "Zimowych bałwanków", "Bitwy na śnieżki" czy "Mikołaja co się bał dzieci". Miło spędzony czas pokazał, że warto działać na rzecz innych.

Takie spotkania uwrażliwiają młodzież na potrzeby innych osób. Cykliczne spotkania z przedszkolakami sprzyjają wyrabianiu właściwych postaw, empatii i bezinteresowności. Ponadto najmłodsi uczą się od starszych kolegów, że warto sięgać po książki. Czytanie rozwija słownictwo, wzbogaca zasób leksykalny, rozwija wyobraźnię i kształtuje osobowość. Dzieci chętnie opowiadały o ich wymarzonych prezentach gwiazdkowych, które dostały w prezencie świątecznym od Mikołaja oraz ochoczo odpowiadały na pytania do bajek. Młodzież zaś miała okazję przypomnieć sobie, że warto nawet u progu dorosłości, bawić się i cieszyć jak dzieci.

Autor tekstu: Bożena Stadnik / Natalia Turzyńska
Autor zdjęć: Bożena Stadnik / Natalia Turzyńska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.