• Kontrast strony

Telefon komórkowy jest współcześnie nieodłącznym narzędziem towarzyszącym człowiekowi w jego życiu, jest niemalże podstawowym instrumentem aktywności dzieci i młodzieży. Telefon komórkowy jest nie tylko aparatem służącym do prowadzenia rozmów czy przesyłania krótkich wiadomości tekstowych. Dzięki dostępowi do Internetu pełni również funkcję komputera, aparatu fotograficznego, kamery cyfrowej, odtwarzacza muzyki, filmów, radia.

W 11-5 Hufcu Pracy w Lęborku odbyły się zajęcia w ramach programu działań profilaktycznych OHP pod nazwą „Życie jest przede mną” w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy funkcjonowania psychofizycznego młodzieży OHP poświęcone nadużywania, uzależnieniom od telefonu komórkowego - Fonoholizm. Takie uzależnienie rodzi się gdy więź, która łączy użytkownika z urządzeniem, wykracza poza zwyczajne zainteresowania. Młodzież dowiedziała się jakie są charakterystyczne objawy uzależnienia, jak zapobiegać uzależnieniu. Przekazano uczestnikom, że uzależnienie może prowadzić do zwiększenia wystąpienia ryzyka depresji.

Smartfon to bardzo użyteczne narzędzie, jeśli jest używane mądrze, wg odpowiednich zasad, jeśli nasze codzienne życie nie krąży wyłącznie wokół niego i jeśli nie wpływa negatywnie na nasze relacje i zdrowie psychiczne.

Autor tekstu: Beata Kozakowska
Autor zdjęć: Marta Burchardt

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.