• Kontrast strony

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się warsztaty pt. „Godzenie ról zawodowych i rodzinnych”.

Celem zajęć było przygotowanie młodzieży do pełnienia ważnych ról społecznych zarówno rodzinnych, jak i zawodowych, ułatwienie powrotu do pracy po założeniu rodziny oraz  wyposażenie uczestników, będących już rodzicami w umiejętności organizacji czasu własnego w pełnieniu różnych obowiązków. Warsztaty też miały zachęcić uczestników do rozwijania swoich zainteresowań i realizacji marzeń.

W zajęciach wzięli udział uczestnicy 11-18 Hufca Pracy oraz absolwenci, niektórzy wraz ze swoimi dziećmi. W czasie warsztatów młode osoby zdobyły wiedzę i umiejętności organizacji podstawowych obowiązków rodzinnych oraz zawodowych.

Nasza Absolwentka - Patrycja Grabowska podzieliła się swoją pasją, jaką jest fotografia. Dla niej okazało się to nie tylko hobby, ale też formą samozatrudnienia i źródłem dochodu. Było to zachętą dla uczestników spotkania do szukania własnej drogi, rozwoju i wykorzystania własnych zainteresowań na rynku pracy.

Uczestnicy poznali podstawy fotografii, sprzęt fotograficzny, dowiedzieli się jak dobrze zrobić zdjęcia prostym aparatem lub telefonem. Wiedza ta była bardzo cenna ponieważ niektórzy z uczestników zajmują się sprzedażą rzeczy przez Internet, a odpowiednia ekspozycja przedmiotu na zdjęciu jest niezbędna w celu osiągniecia sukcesu w sprzedaży.

Na zakończenie warsztatów była miła niespodzianka w postaci profesjonalnej sesji fotograficznej dla wszystkich uczestniczących, przeprowadzona przez Patrycję Grabowską. Uczestnicy spotkania z radością skorzystali z możliwości wykonania zdjęć w specjalnie przygotowanym studio. Niespodzianka spodobała się przede wszystkim naszym najmłodszym gościom.

Autor tekstu: Małgorzata Bania
Autor zdjęć: Magdalena Kubacka / Patrycja Grabowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.