• Kontrast strony

W 11-19 Hufcu Pracy w Słupsku w ramach Akcji Zima zostały zorganizowanie zajęcia szachowe. Przyszło pięciu uczestników, którzy zamiast odpoczywać w domu, postanowili spędzić czas, ucząc się zasad gry w szachy.

Jest to gra strategiczna, która ćwiczy koncentracje, cierpliwość i wytrwałość. Gra królewska to idealny sposób, aby ćwiczyć pamięć oraz szybkie podejmowanie decyzji. Szachy przyczyniają się do integracji rówieśniczej oraz zdrowej rywalizacji. Chłopcy z zaciekawieniem słuchali wychowawcy, podczas tłumaczenia podstawowych zasad.

Zostały rozegrane pierwsze rundy. Uczestnicy byli zadowoleni i podekscytowani. Był to dla nich aktywny dzień ferii zimowych, który mogli spędzić ze swoimi kolegami.

Autor tekstu: Klaudia Białowąs
Autor zdjęć: Klaudia Białowąs

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.