• Kontrast strony

W ramach „Akcji Zima” przez okres ferii zimowych w Młodzieżowym Centrum Kariery w Bytowie odbywały się indywidualne i grupowe spotkania z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy. W zajęciach uczestniczyła młodzież ucząca się oraz poszukująca pracy.

Celem spotkań było omówienie planowania przez młodzież własnego rozwoju oraz podejmowania pierwszych świadomych decyzji, które dotyczą ścieżki edukacyjno-zawodowej. Uczestnicy zostali zapoznani z obecną sytuacją  na lokalnym rynku pracy i aktywnymi formami zatrudnienia. W trakcie spotkań przedstawiono zagadnienia na temat co to jest rynek pracy, jego podział na jawny i ukryty oraz zawody przyszłościowe. Biorący udział w spotkaniach dowiedzieli się więcej o samozatrudnieniu, tzn. w sytuacji, w której osoba fizyczna podejmuje działalność gospodarczą na własny rachunek. Mogli poznać wady i zalety prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Uczestnicy spotkania wykazywali duże zainteresowanie omawianą tematyką w trakcie zajęć, zadając dużo pytać i chętnie włączając się do rozmowy.

Autor tekstu: Lucyna Trzebiatowska / Lucyna Błaszkowska
Autor zdjęć: Lucyna Trzebiatowska / Lucyna Błaszkowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.