• Kontrast strony

Uczestnicy pruszczańskiego Hufca Pracy uczący się w Zespole Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących mieli możliwość odwiedzić Areszt Śledczy w Gdańsku. Wyjście młodzieży do aresztu odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu służby więziennej "W Służbie Prawu". Program edukacyjny związany z prewencją wśród młodzieży.

Podczas spotkania na terenie jednostki penitencjarnej odbyła się prezentacja zawierająca wiedzę dot. prawa, konsekwencji popełnienia czynu zabronionego, różnic wynikających pomiędzy aresztem śledczym a zakładem karnym, rodzajów zakładów karnych, działalności służby więziennej itp.

Program przewidywał również spacer po areszcie wraz z funkcjonariuszem, bezpieczną specjalnie przygotowaną wcześniej dla młodzieży trasą. Docelowo przedsięwzięcie ma za zadanie uświadomić młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich dalsze plany na przyszłość, jak i marzenia, a więzienie jest niezmiernie trudnym doświadczeniem. Program na pewno przyczyni się do podniesienie poziomu świadomości prawnej oraz przeciwdziałaniu przestępczości wśród młodzieży.

Autor tekstu: Magdalena Rymsza
Autor zdjęcia: Uczestnik 11-3 Hufca Pracy w Pruszczu Gdańskim

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.