• Kontrast strony

Dnia 15 grudnia br. zostały zorganizowane zajęcia dla młodzieży mające na celu zapoznanie się z EURES, siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i innych organizacji działających na rynku pracy, która wspiera mobilne zatrudnienie w krajach Unii Europejskiej, a skierowana jest do poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego państwa członkowskiego w celu podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Celem zajęć było przybliżenie młodym ludziom zagadnień, które będą mieli szansę wykorzystać w dążeniu do wejścia na rynek pracy. Młodzież dowiedziała się jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia nie tylko na krajowym, ale i zagranicznym rynku pracy oraz jak zdobywać doświadczenie zawodowe poprzez staże, praktyki oraz wolontariat.

Zajęcia były okazją także do promocji usług Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, w tym Młodzieżowego Biura Pracy z zakresu profesjonalnego pośrednictwa pracy.

Autor tekstu: Julita Flakowicz
Autor zdjęcia: Uczestnik spotkania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.