• Kontrast strony

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Człuchowie, dnia 20 grudnia 2023 r. odbyła się uroczysta kolacja wigilijna.

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, spokoju, wielkiego szczęścia i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. To również czas spotkań i refleksji, podziękowań oraz składania sobie nawzajem życzeń. Jest to magiczny okres zadumy i refleksji w gronie najbliższych osób, jedyny okres w roku, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie, a wszyscy pragną pomagać innym. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła Krystyna Waszkiewicz – Kierownik OSiW OHP w Człuchowie. Powitała zebranych na kolacji wigilijnej jednocześnie życząc wszystkim zdrowych, pogodnych i spędzonych w gronie rodzinnym Świąt Bożego Narodzenia oraz by nadchodzący Nowy Rok 2024 obfitował w sukcesy prywatne i zawodowe. Na odświętnie udekorowanych stołach stały wigilijne potrawy, przygotowane przez uczestników kształcących się na warsztatach szkoleniowych w zawodzie kucharz. W menu nie zabrakło smażonej ryby po grecku i w occie, sałatek świątecznych, barszczu czerwonego, pierogów, ciast oraz napojów.

Te niezapomniane wspólnie spędzone chwile przy wigilijnym stole pozwoliły wszystkim uświadomić sobie, jak istotna jest bliskość drugiego człowieka, rodziny, jak ważne są: miłość, serdeczność i otwartość wobec bliźniego.

Autor tekstu: Janusz Wilczek
Autor zdjęć: Bartosz Capar

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.