• Kontrast strony

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Tczewie, dnia 19 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie uczestników z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Tczewie w ramach podejmowania odpowiedniej i zgodnej z kwalifikacjami przyszłej pracy.

Celem spotkania było zdefiniowanie przez młodzież swoich celów, oczekiwań i potrzeb. Doradca zawodowy miał za zadanie pomóc odkryć im swój potencjał, zmobilizować do przemyśleń i udzielić wsparcia przy dokonaniu w przyszłości wyboru zawodu. Każdy z młodych ludzi aktywnie uczestniczył w spotkaniu, a poruszane kwestie dotyczyły działania, korzyści, formy poszerzania wiedzy, nie tylko na tematy zawodowe, ale również poznanie siebie samych. Dyskutowano na tematy przełamywania barier bierności i podejmowania odpowiedzialności za swój rozwój indywidualny, stawiania sobie kolejnych wyzwań. Młodzież zastanawiała się nad kwestią odkrywania w sobie talentów, które bywają energetyzujące, a jednocześnie dopasowują się do potrzeb danego stanowiska czy zawodu. Uczestnicy sprawdzali także swoje predyspozycje zawodowe.

Na zakończenie spotkania doradca zawodowy Pani Anna Kreft życzyła wszystkim uczestnikom, aby w przyszłości wykonywali pracę, która sprawiać im będzie przyjemność.

Autor tekstu: Hanna Krajnik
Autor zdjęć: Anna Kreft

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.