• Kontrast strony

Po raz drugi w Człuchowie, po przerwie spowodowanej pandemią, odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. W samo południe dnia 17 grudnia 2023 r. na człuchowskim Rynku spotkali się lokalni wytwórcy, rękodzielnicy i handlowcy, którzy zaprezentowali świąteczny asortyment.

Tradycją stało się, że wydarzenie to połączone zostało z Wigilią Miejską organizowaną przez Człuchowskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, gdzie wszystkich przybyłych uraczono świątecznymi potrawami. Na stoiskach z całkowicie darmowym jadłem nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Człuchowie wraz z uczestnikami. Uraczyli oni wszystkich chętnych świątecznymi pierogami oraz barszczem czerwonym, wykonanymi na warsztatach szkoleniowych OSiW OHP w Człuchowie przez młodzież uczącą się w zawodzie kucharz. Potrawy musiały być przepyszne, ponieważ kolejka chętnych nie malała podczas całego przedsięwzięcia.

Spotkanie na Rynku człuchowskim było znakomitą okazją do złożenia wszystkim obecnym świątecznych życzeń i podzielenia się opłatkiem. Inicjatywa ta miała na celu wzbudzenie w uczestnikach uczucia magii Świąt Bożego Narodzenia, chęci dzielenia się z innymi i przełamywania barier społecznych.

Autor tekstu: Agnieszka Witiw
Autor zdjęcia: Pracownicy OSiW Człuchów

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.