• Kontrast strony

Kadra opiekuńczo-wychowawcza 11-20 Hufca Pracy w Bytowie wraz z dyrekcją Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie zorganizowała dla młodzieży spotkanie z przesłaniem. Świat, w którym żyjemy jest wymagający. Każdy z nas, bez względu na wiek, status czy aktualną sytuację życiową mierzy się z różnymi emocjami. Szczęście, euforia, smutek, złość, frustracja czy niepewność – żadne z nich nie jest nam obce. Ważne jednak, aby nie tłumić tych emocji w sobie, ale nauczyć się o nich rozmawiać. Z takim właśnie przesłaniem przed bytowską młodzieżą wystąpili aktorzy Teatru Kurtyna.

Spektakl pod tytułem "Wołanie o pomoc" opowiadał historię nastolatków, którzy stają w obliczu problemu, jakim jest depresja. Bohaterka – uczennica szkoły ponadpodstawowej nie jest już w stanie dłużej udawać przed znajomymi, że w jej domu jest tak cudownie. Separacja rodziców, wiecznie zapracowany i krzyczący ojciec, dla którego liczy się tylko „robienie pieniędzy”, a nie rozmowa z żoną czy córką – to problemy, które popchnęły dziewczynę do zażycia substancji psychoaktywnych. Spektakl pokazał, że młodzież sięga po takie używki nie tylko w postaci eksperymentu, czy na imprezie, ale też dlatego, aby wyłączyć się oraz wyciszyć piętrzące się emocje.

Przedstawienie wzbudziło w młodzieży spore zainteresowanie. Podsumowaniem była dyskusja prowadzącego z widownią. Ważne, aby uwrażliwić młodzież na te kwestie. O depresji, nieradzeniu sobie z wewnętrznymi demonami trzeba i warto mówić głośno.

Autor tekstu: Kamila Bożek / Natalia Turzyńska
Autor zdjęcia: Kamila Bożek / Natalia Turzyńska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.