• Kontrast strony

„Tłusty czwartek” to dla uczestników lęborskiego Hufca Pracy, którzy kształcą się w zawodach cukiernik i piekarz czas naprawdę intensywnej pracy. Już od paru dni na zakładach praktyk pieką nie tylko pączki, faworki, oponki, ale jeszcze wiele innych słodkości w ilościach dla nas niewyobrażalnych, by właśnie przygotować się na to słodkie święto jakim jest Tłusty Czwartek.

Zgodnie z tradycją tzn. „Tłusty Czwartek” to ostatni czwartek przed Wielkim Postem i oznacza zakończenie karnawału i nakazuje w ten wyjątkowy dzień przygotowywać bardzo kaloryczne dania. Najważniejsze jednak, że w ten dzień bez wyrzutów sumienia nie liczy się kalorii, a nawet jeżeli wierzyć w staropolski przesąd jeśli nie skusimy się na słodki przysmak w ten dzień, to przez cały rok nie będziemy mogli liczyć na dostatek.

Autor tekstu: Sylwia Kalamaszek
Autor zdjęć: Uczestnicy 11-5 Hufca Pracy w Lęborku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.