• Kontrast strony

Wyjście z młodzieżą 11-3 Hufca Pracy do Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim miało na celu zapoznanie się z zawodem strażaka, zasad rekrutacyjnych, jak i możliwości jakie daje praca w zawodzie.

W sali edukacyjnej PSP młodzież miała możliwość uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy medycznej, każdy udzielał pomocy na fantomie, na manekinie niemowlęcym, a także zapoznał się z pracą urządzenia AED. Strażacy zaprezentowali jak działają czujki pożarowe, wentylacja pożarowa, jak również jakie zastosowanie mają gaśnice w poszczególnych typach. Ponadto uczestnicy Hufca Pracy zwiedzili siedzibę jednostki oraz zapoznali się z licznym sprzętem strażackim.

Młodzież chętnie i aktywnie brała udział w spotkaniu, poznając korzyści i specyfikę pracy strażaka.

Autor tekstu: Magdalena Rymsza
Autor zdjęć: Izabela Kowalska / Magdalena Rymsza

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.