• Kontrast strony

Dnia 8 grudnia 2023 r. odbyło się oficjalne zakończenie projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Dzień ten skrupulatnie zaplanowano. Pierwszym jego punktem były wspólne wypieki słodkości, które przeznaczono na pożegnanie grupy. Następnie młodzież 11-19 Hufca Pracy w Słupsku wzięła udział w ewaluacji, na poczet której odbyła się dyskusja z trenerami oraz edukatorami dotycząca zalet i wad zawodów gastronomicznych. Przed rozdaniem certyfikatów uczestnicy mieli możliwość podzielić się swoimi uwagami związanymi z organizacją i przebiegiem projektu. Obie strony miały wiele pozytywnych spostrzeżeń. Dla młodzieży, pobyt we Frankfurcie, to był bardzo intensywny lecz przyjemny czas. W trakcie pobytu zmagali się ze swoimi słabościami oraz barierą językową, która mimo wszystko nie była przeszkodą w integracji młodzieży.

Udział w wymianach międzynarodowych jest doskonałym doświadczeniem, które dodatkowo przełamuje stereotypy, uczy tolerancji, otwiera na świat, stwarza optymalne warunki do nauki języka obcego, a nade wszystko zbliża.

Autor tekstu: Wiktoria Burda
Autor zdjęć: Wiktoria Burda

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.