• Kontrast strony

W zimowo-świątecznym okresie uczestnicy 11-12 Hufca Pracy w Gdyni we współpracy ze Szkołą Branżową „Cosinus” w Gdyni zorganizowali akcję dla pobliskiego schroniska „Ciapkowo”.

Uczniowie zgromadzili karmę, koce, prześcieradła i inne najpotrzebniejsze artykuły. Dodatkowo, tak jak w ubiegłym roku, wychowawcy OHP przygotowali zbiórkę pieniężną. Środki zgromadzone przez młodzież pozwoliły na przekazanie zwierzętom pokarmu odpowiadającemu ich potrzebom- między innymi puszki dostosowane do wieku psich seniorów lub saszetki dla kotów. W czwartek, dnia 21 grudnia uczniowie, pracownicy hufca i szkoły udali się do „Ciapkowa”, aby odwiedzić czworonożnych przyjaciół i przekazać podarunki. Na miejscu pracownicy schroniska zapoznali wszystkich z zasadami tam panującymi, opowiedzieli o losach zwierząt i o tym, jak najlepiej się nimi zajmować. Nie obyło się bez łez wzruszenia i ogromu empatii ze strony uczestników. W pierwszej kolejności młodzież udała się do kotów, które chętnie witały się z odwiedzającymi. Następnie do psów czekających na adopcję, a później psich seniorów oraz zwierząt przebywających na kwarantannie.

Całe przedsięwzięcie wywołało duże emocje. Na koniec wizyty uczestnicy otrzymali od schroniska „Ciapkowo” podziękowania za podjętą współpracę oraz serce okazane porzuconym czworonogom.

Autor tekstu: Klaudia Kania
Autor zdjęć: Natalia Rychta

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.