• Kontrast strony

W Chorzowie zakończył się kurs zawodowy kierowca-operator wózków jezdniowych finansowany przez Śląską Wojewódzką Komendę OHP, monitorowany przez pracowników Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Chorzowie. Grupa 8 osób (7 uczestników 12-1HP oraz 1 klient zewnętrzny) uczestnicząca w zajęciach teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Chorzowie może pochwalić się nowymi kompetencjami zawodowymi, bardzo cennymi na lokalnym rynku pracy.

Młodzież aktywnie wdrażała się w nowe zadania zawodowe - chętnie zgłaszała się do uczestnictwa w kursie i wykazała wzorową frekwencję na zajęciach.

Zawód magazyniera jest zawodem deficytowym na lokalnym rynku pracy, jednak pracodawcy poszukujący nowych kandydatów do pracy w tym zawodzie zazwyczaj wymagają posiadania dodatkowych kwalifikacji w postaci kursu na operatora wózka jezdniowego.

Udział w kursie był zatem doskonałą okazją aby podwyższyć swoje kwalifikacje, a tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Autorki tekstu i zdjęć: Paulina Arczewska, Monika Przybylska-Trzeciak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.