• Kontrast strony

Kadra Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Chorzowie zorganizowała wizytę studyjną
w firmie ADIENT Seating Poland Sp. z o.o. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy 12-1 HP w Siemianowicach Śląskich wraz z wychowawcą. Firma ADIENT produkuje części metalowe do siedzisk oraz prowadnice dla niemal wszystkich największych producentów samochodowych na świecie. Praca w w/w daje szeroki wachlarz rozwoju.

Młodzież miała okazję zaobserwować pracę w zakładzie produkującym metalowe struktury
i mechanizmy do foteli samochodowych. Na początku grupa uczestniczyła w krótkim szkoleniu BHP, gdzie inspektor przedstawił główne zagrożenia, które występują na terenie zakładu pracy, nadmienił na co zwracać uwagę poruszając się po terenie hali, aby wizyta była bezpieczna.

Opiekun ze strony firmy ADIENT przedstawiła na prezentacji multimedialnej specyfikę pracy w zakładzie, oprowadziła po hali produkcyjnej oraz przedstawiła warunki zatrudnienia w korporacji na poszczególnych stanowiskach.

W dwóch halach mieszczą się główne wydziały produkcyjne: tłocznia i narzędziownia, lakiernia oraz spawalnie i montaże. Podczas wycieczki po zakładzie pracy uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak powstają nowoczesne konstrukcje stalowe i mechanizmy struktur foteli samochodowych przy wykorzystaniu najnowszych technologii w obszarach tłoczenia stali, spawania laserowego, lakierowania kataforetycznego oraz różnorodnych procesów montażu na stanowiskach ręcznych, półautomatycznych, jak i w pełni zautomatyzowanych.

Na zakończenie spotkania cała grupa została obdarowana firmowymi upominkami.

Autor tekstu i zdjęć: Paulina Arczewska, Monika Przybylska Trzeciak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.