• Kontrast strony

Kurs baristy jest bardzo popularny, dla naszej młodzieży również okazał się być hitem, stąd rekordowa ilość osób zapisała się na to właśnie szkolenie. Niestety tylko 10 osoba grupa szczęśliwców mogła zdobywać te nowe kwalifikacje zawodowe. Baristą nazywamy prawdziwego fachowca od parzenia kawy. Powinien przy tym znać się na różnych rodzajach kawy, poszczególnych technikach jej przygotowywania oraz obsłudze odpowiedniego sprzętu i akcesoriów,

Szkolenie jest realizowane przez CEIPM w Bielsku-Białej, zorganizowane dla uczestników OHP z bielskiego Hufca Pracy oraz dla dwóch uczestniczek z Pszczyny.

Atmosfera panująca na kursie była zawsze gorąca, niczym filiżanka espresso. Pod okiem fachowca, Pana Roberta Dziacko, młodzież poznawała tajniki pracy baristy i przygotowania różnych rodzajów kawy. Mamy nadzieję, że nowe, zdobyte podczas kursu umiejętności sprawią, że nasi uczniowie znajdą pewne i atrakcyjne zatrudnienie w przyszłości.

Autor tekstu: Monika Dziedzic

Autor zdjęcia: Monika Dziedzic, uczestnicy kursu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.