• Kontrast strony

Uczestnicy 12-33 OSiW w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w warsztatach profilaktycznych nt. ,,Przemoc i agresja - STOP AGRESJI’’. W trakcie warsztatów przybliżyliśmy naszej młodzieży m.in. czym jest przemoc fizyczna oraz psychiczna.

Rozmawialiśmy z młodymi osobami także o groźbach karalnych i naruszeniu nietykalności cielesnej.

Bardzo ważne, aby młodzi ludzie zdawali sobie sprawę w jakim momencie mówimy już o agresji, dręczeniu oraz ich konsekwencjach karnych. Warto zwracać uwagę uczestnikom jak unikać agresji, a także wskazywać możliwości właściwego rozwiązywania konfliktów rówieśniczych.

Zajęcia odbyły się dnia 13 września 2023 r. cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, o czym świadczyły liczne pytania.

Mamy nadzieję, że zajęcia pozytywnie wpłyną na zachowanie Naszych uczestników zarówno na terenie Ośrodka, jak i poza nim.

 

Autor tekstu i zdjęć: Klaudia Karwasińska-Bielecka

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.