• Kontrast strony

Upcykling to fantastyczny sposób na ochronę środowiska. Zamiast wyrzucać rzeczy do śmieci, możemy uczyć się jak je przekształcić i nadal wykorzystać w nowy, kreatywny sposób. Dzięki temu zmniejsza się ilość odpadów, które trafiają na wysypiska i pomagamy ochronić naszą planetę.

Uczestnicy 12-29 Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Częstochowie, kontynuujący naukę w Szkole Branżowej I Stopnia w Myszkowie, w trakcie warsztatów upcyklingowych uczyli się tworzyć coś pięknego i użytecznego z pozornie bezwartościowych przedmiotów. Tym razem młodzież odkrywała w sobie ukrytą kreatywność, tworząc biżuterię artystyczną z butelek PET: kolczyki, naszyjnik i spinkę do włosów, a także plastikowe kwiaty.

Warsztaty upcyklingowe, to nie tylko rozwijanie własnych zdolności manualnych, ale także budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczestnikami oraz możliwość czerpania radości z tworzenia czegoś nowego, i przede wszystkim nauka dbania o środowisko i jakości naszego życia.

W trakcie wykonywania prac, młodzi ludzie mieli okazję do poznania nowych technik artystycznych i wymiany doświadczeń związanych z procesem twórczym.

Razem możemy tworzyć lepszą przyszłość dla naszej planety!

20240126 151748 resized

Autor tekstu i zdjęć: Anita Kruszyńska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.