• Kontrast strony

Śląska WK OHP w Katowicach zorganizowała na terenie Ośrodka Sportowego przy ulicy Asnyka w Katowicach Igrzyska Olimpijskie Ochotniczych Hufców Pracy. Partnerem w organizacji wydarzenia był MOSiR Katowice.

Igrzyska to doskonała okazja do rozwoju fizycznego, społecznego oraz emocjonalnego wśród uczestników OHP. Dzięki aktywności fizycznej młodzi ludzie nie tylko mogą poprawić swoją kondycję, wytrzymałość i siłę mięśniową ale także rozwijać umiejętności współpracy, fair play, samodyscypliny oraz radzenia sobie ze stresem i porażkami.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością Marek Wójcik, Wojewoda Śląski, Sławomir Witek, Naczelnik Wydziału Sportu i Edukacji, Daniel Muc, Dyrektor MOSiR Katowice oraz Kinga Kłosińska-Jaskulska, Komendant Wojewódzki OHP.

AG063437 tytuł1

W ramach letnich igrzysk odbyły się różnorodne konkurencje sportowe dla dziewcząt i chłopców, a wśród nich biegi na dystans – 100m, 200m oraz 400m, skoki, rzuty piłką lekarską, a także konkurencje drużynowe (przeciąganie liny). Uczestnicy mieli okazję rywalizować i sprawdzić swoje umiejętności w sportach, które są popularne w regionie śląskim.

W igrzyskach wzięło udział 128 zawodników, wspieranych i dopingowanych przez kadrę wychowawczą.

AG063468

W biegu na 100 metrów wśród chłopców I miejsce zajął Tomasz Sztyrc z 12-15 Hufca Pracy w Pyskowicach. II miejsce Damian Pacak z 12-29 OSiW Częstochowa, a III Alan Tofel z 12-21 HP w Bielsku-Białej.

W biegu na 100 metrów dziewcząt I miejsce zajęła Amelia Bluck z 12-20 HP w Rybniku. II miejsce Nikola Szołtysik z 12-15 Hufca Pracy w Pyskowicach, III miejsce przypadło Wiktoria Stypułkowska z 12-20 Hufca Pracy w Rybniku.

W biegu na 200 metrów chłopców I miejsce zajął Jakub Rudzki z 12-15 Hufca Pracy w Pyskowicach, II miejsce zajął Nikodem Kiwior z 12-21 HP w Bielsku-Białej, III Michał Baumann z 12-9 HP w Gliwicach

W biegu na 200 metrów dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Kozłowska z 12-1 HP w Siemianowicach-Śląskich, II miejsce Aleksandra Skoczylas z 12-15 HP w Pyskowicach III miejsce Diana Bulay z 12-35 HP w Sosnowcu.

W biegu chłopców na 400 metrów I miejsce zajął Oliwier Skorupski z 12-29 OSiW w Częstochowie, II miejsce Michael Mularski z 12-20 HP w Rybniku, a III Paweł Wojtkiewicz z 12-21 HP w Bielsku-Białej.

W biegu na 400 metrów dziewcząt I miejsce zajęła Wiktoria Wojakowska z 12-15 HP w Pyskowicach, II miejsce Sandra Tofel z 12-21 HP w Bielsku-Białej, natomiast III miejsce wywalczyła Martyna Klecha z 12-9 HP w Gliwicach.

W skoku w dal z miejsca wśród chłopców I miejsce zajął Szymon Juraszek z 12-21 HP w Bielsku-Białej, II Michael Mularski z 12-20 HP w Rybniku, III Michał Urbańczyk z 12-15 HP w Pyskowicach.

W skoku w dal z miejsca wśród dziewcząt I miejsce zajęła Liudmyla Shelmanowa z 12-15 HP w Pyskowicach. II miejsce Anna Sklorz z 12-15 HP w Pyskowicach, III miejsce Natalia Kozłowska z 12-1 HP w Siemianowicach Śląskich.

W skoku w dal z rozbiegu wśród chłopców I miejsce zajął Michael Mularski z 12-20 HP w Rybniku, II Remigiusz Urbański z 12-15 HP w Pyskowicach, III Krzysztof Nowak z 12-17 HP w Jaworznie.

W skoku w dal z rozbiegu wśród dziewcząt I miejsce zajęła Oliwia Opar z 12-33 OSiW w Dąbrowie Górniczej. II miejsce Zuzanna Kostrzewa z 12-21 HP w Bielsku-Białej, III miejsce Amelia Bluck z 12-20 HP w Rybniku.

W kategorii rzut piłką lekarską wśród chłopców I miejsce zajął Bartosz Sendor z 12-35 HP w Sosnowcu, II Igor Słowik z 12-21 HP w Bielsku-Białej, III Kajetan Pachuła z 12-6 HP w Pszczynie.

W kategorii rzut piłką lekarską dziewcząt, I miejsce zajęła Emilia Skowrońska z 12-29 OSiW w Częstochowie, II miejsce Julia Zbirowska z 12-15 HP w Pyskowicach, III Lilianna Muszyńska z 12-6 HP w Pszczynie.

W kategorii rzut piłką palantową wśród chłopców I miejsce zajął Martin Michałek z 12-1 HP w Siemianowicach-Śl., II Dawid Siwek z 12-33 OSiW w Dąbrowie Górniczej, III Adam Wiśniewski z 12-9 HP w Gliwicach.

W kategorii rzut piłką palantową dziewcząt, I miejsce zajęła Julia Zbirowska z 12-15 HP w Pyskowicach, II miejsce Julia Cierpiał z 12-29 OSiW w Częstochowie, III Wiktoria Kryta z 12-27 HP w Skoczowie.

Zorganizowano także rozgrywki drużynowe chłopców oraz dziewcząt w przeciąganiu liny.
W tej konkurencji I miejsce zajęła reprezentacja z 12-20 HP w Rybniku, II miejsce zajęli uczestnicy z 12-9 HP w Gliwicach, III miejsce należało do 12-1 HP Siemianowice-Śląskie.