• Kontrast strony

Wizyta studyjna jest niepowtarzalną okazją do poznania zakładu pracy od środka oraz specyfiki pracy w większym zakładzie produkcyjnym, który kształtuje zapotrzebowanie na specjalistów w regionie. Możliwość zobaczenia firmy „od środka” to także wzmocnienie praktycznego charakteru kształcenia.

Uczestnicy HP 12-15 w Pyskowicach tuż przed wakacjami letnimi spotkali się z przedstawicielem firmy PROTOR S.A., który opowiedział młodzieży o zakładzie pracy, przedstawił wizję i misję firmy, a także zapoznał uczestników z zawodami wykonywanymi przez pracowników i możliwościami zatrudnienia w firmie.

Uczestnicy odwiedzili wszystkie hale produkcyjne znajdujące się na terenie firmy. W każdej z nich mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska maszynom używanym w firmie, będącej wiodącym przedsiębiorstwem w zakresie naprawy i budowy wagonów kolejowych w Pyskowicach.

Przedstawiciel firmy PROTOR S.A. omówił także zagrożenia, które są wynikiem braku przestrzegania zasad BHP.

Odwiedzanie zakładów pracy w formie wizyt studyjnych stanowi szansę lepszego poznania lokalnego rynku pracy oraz pracodawców. Jest także wsparciem młodych osób w nawiązaniu bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą, co z pewnością zaowocuje szybszym podjęciem pracy przez naszych uczestników.

Autor tekstu: Anna Jośko

Autor zdjęć: Anna Jośko, Natalia Kozioł

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.