• Kontrast strony

Niezaprzeczalnym jest fakt, że Jan Paweł II w swoim działaniu oraz osobowości i naukach, które głosił, potrafił godzić odległe sprzeczności, gdyż opierał wszystko na całkowitym oddaniu się Bogu. Swoją postawą potrafił zafascynować bardzo wielu ludzi, zarazić ich miłością do Boga i do bliźniego, a młodzież była zawsze bliska jego sercu.

Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach w rocznicę kanonizacji Jana Pawła II, pragnąc oddać cześć Jego osobie utworzyła symboliczne miejsce nawiązujące do nauk Ojca Świętego, Jego przesłania oraz wspomnienia z pielgrzymek do ukochanej Ojczyzny.

Postać Jana Pawła II jest niezmiernie ważna dla całej społeczności Ochotniczych Hufców Pracy, ponieważ jest naszym Patronem.

Uroczystość, która odbyła się w dniu 27 kwietnia br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej zgromadziła młodzież, kadrę oraz gości, przedstawicieli Parlamentu, władz oświatowych oraz instytucji współpracujących. Do zgromadzonych, a przede wszystkim młodzieży skierowany został list Ministra Edukacji i Nauki oraz Komendant Głównego Ochotniczych Hufców Pracy. W trakcie wydarzenia zaprezentowaliśmy krótki przegląd poezji autorstwa Jana Pawła II, a na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy ukochaną pieśń – „Barkę”.

Pragniemy aby to miejsce przypominało nam jak żył i wzywał nas do życia w świętości Jan Paweł II, a młodzież mogła zapoznać się z historią Pielgrzymek naszego Papieża do Polski.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.