• Kontrast strony

Uczestnicy 12-29 OSiW w Częstochowie udali się do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie. Wizyta studyjna została zorganizowana z inicjatywy Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczych Hufców w Lublińcu.

W WCR młodzież spotkała się z kierownictwem jednostki, została oprowadzona przez majora Artura Bożka po poszczególnych wydziałach jednostki, obejrzała prezentację multimedialną na temat naboru oraz rodzajach służby wojskowej, a także rekrutacji na wyższe uczelnie wojskowe.

Zachęcano także uczestników do udziału w bezpłatnym treningu „Samoobrona kobiet-zaufaj wojsku” oraz projekcie „Trenuj jak żołnierz”. Dzięki wizycie studyjnej młodzież poznała kolejną ścieżkę kariery zawodowej, która stanowi doskonałą perspektywę rozwoju zawodowego dla młodych osób.

Tekst i zdjecia: Magdalena Sobczak - wychowawca

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.