• Kontrast strony

Uczestnicy 12-29 Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Częstochowie, kontynuujący naukę w Szkole Branżowej I Stopnia w Myszkowie wzięli udział w zajęciach z profilaktyki zdrowego kręgosłupa, które prowadziła instruktorka studia jogi, terapii i rozwoju z „Moya Yoga” w Myszkowie.

Celem głównym aktywnych zajęć było uświadomienie młodym osobom, jak ważna jest profilaktyka kręgosłupa i jaki wywiera wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie.

Młodzież aktywnie brała udział w ćwiczeniach wzmacniających kręgosłup, dostosowanych do ich możliwości i potrzeb.

Dzięki zajęciom nasza młodzież uświadomiła sobie, że ruch jest lekiem na wszelkie dolegliwości, jednak powinien być systematyczny oraz – podobnie jak antybiotyk – stosowany na receptę. Zdrowy kręgosłup, to aktywny kręgosłup.

Autorzy tekstu: Anita Kruszyńska, Monika Gęsikowska

Autor zdjęć: Monika Gęsikowska

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.