• Kontrast strony
Na zdjęciu doradca zawodowy MCK w Ostródzie

W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i CKU w Ostródzie, troska o przyszłość uczniów nie ogranicza się jedynie do sal lekcyjnych. Prawie rok temu, na horyzoncie pojawił się punkt konsultacyjno-informacyjny OHP pn. „Wychodzimy do Was”, zorganizowany przez specjalistki z Młodzieżowego Centrum Kariery w Ostródzie (Warmińsko-Mazurska WK). Od tamtego czasu, w co drugi czwartek miesiąca, to właśnie tam młodzież znajduje wsparcie i inspirację w kierowaniu swoją przyszłością, zarówno edukacyjną, jak i zawodową.


Inicjatywa ta, choć może pozornie niewielka, ma ogromne znaczenie dla uczniów. Dlaczego? Otóż, punkt ten nie tylko dostarcza informacji, ale również otwiera drzwi do nowych możliwości. Zainteresowani uczniowie mają okazję zapoznać się z różnorodną ofertą usług. Doświadczony doradca zawodowy udziela porad, indywidualnie dostosowując je do potrzeb i umiejętności każdego klienta. W tym samym czasie, obecny na miejscu pośrednik pracy, udziela praktycznych wskazówek dotyczących poszukiwania zatrudnienia, dokładnie analizując indywidualne potrzeby i dostosowując je do realnych możliwości rynku pracy. Specjalistki zwracają również uwagę na możliwość uzupełnienia kwalifikacji poprzez bezpłatne kursy i szkolenia organizowane przez OHP.

Jednak „Wychodzimy do Was” to nie tylko miejsce, gdzie można uzyskać pomoc w znalezieniu pracy. To także przestrzeń, gdzie podkreśla się znaczenie ciągłego rozwoju i doskonalenia umiejętności. I choć punkt ten działa jedynie dwa razy w miesiącu, jego wpływ na życie uczniów może być trwały i nieoceniony. Bo przecież, aby pójść naprzód, czasem wystarczy jedno spotkanie, jedna rozmowa, jedno wsparcie – „Wychodzimy do Was” jest tego najlepszym przykładem.

Tekst: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji WM WK OHP

Zdjęcie: Malwina Obuchowicz – pośrednik pracy MCK OHP w Ostródzie

Fot. 1 Na zdjęciu doradca zawodowy MCK w Ostródzie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.