• Kontrast strony

Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich podjęła już pierwsze przygotowania do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przed nami jeszcze wiele warsztatów, spotkań i zajęć zmierzających do kulminacyjnego momentu, jakim będzie Wieczerza Wigilijna, jednak już od dzisiaj uczestnicy Ośrodka skrupulatnie pracują nad przygotowaniem strojów do występu świątecznego.


Młode krawcowe wraz z Panią instruktor Bożeną Chodorowską pracowały nad krojeniem tkanin, układaniem materiałów, cięciem po nitce prostej oraz finalnie uszyciem czerwonych spódniczek z pełnego koła, które wykorzystane zostaną do ról aktorskich, podczas przedstawienia. Nasi uczestnicy dzięki różnego rodzaju zadaniom wykonywanym podczas praktycznej nauki zawodu, mają szansę rozwoju osobistego i nauki wszechstronnego posługiwania się sztuką krawiectwa.

Praktykanci w naszym Ośrodku uczą się umiejętności szycia od dopasowanych i modnych ubrań po ozdoby z materiału, które często służą do dekoracji internatu oraz warsztatów. Tym razem krawcy mogą poszczycić się uszyciem pięknych, czerwonych spódniczek z pełnego koła, stworzonych jako kostiumy do przedstawienia, które odegrane zostanie podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

2. Wykrawanie spódnicy z koła

3. Roksana wykonuje cięcie po nitce prostej

5. Zszywanie elementów materiału

Tekst: Dominika Frączkowska – specjalista ds. administracji OSiW Ząbkowice Śl.
Zdjęcia: Bożena Chodorowska – instruktor PNZ krawiec OSiW Ząbkowice Śl.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.