• Kontrast strony

26 marca kadra Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie – na zaproszenie dyrekcji CKZiU w Strzelinie – wzięła udział w Dniu Otwartym.

W wydarzeniu uczestniczyło kilka szkół podstawowych z Powiatu Strzelińskiego. Uczniowie klas ósmych stojący przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia mieli okazję porozmawiać z kadrą OHP i zapoznać się z ofertą edukacyjną jednostki np. dowiedzieć się jakie zawody są poszukiwane na lokalnym rynku pracy, czy w jakich mogą kształcić się na poziomie Szkoły Branżowej I Stopnia.

2

Takie spotkania przełamują pierwsze bariery związane z wyborem szkoły czy zawodu, pokazują młodym osobom, że OHP to instytucja, która wspiera na każdym poziomie nauki, pomagając w wyborze a następnie w zdobyciu dobrego zawodu.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Wachowska – komendant HP 1-63 w Strzelinie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.